cody,
the recipe is not perfect yet lah. can only show face once certified PASSED. haha..
Eve Leo,
ya lor, she kena mozzies attack last friday. had more than 10 mozzie bites on her... so poor thing.
The class is $320 for 10 lessons. 1 hour each time. One-time regn fee is $40. Materials fee : $10 per term.
They are supposed to incr the fees but have been "resisting" their head office request. Reason for price hike : additional flashcards will be provided for parents to bring home.
However, they find that not all parents would have time to teach at home or would even want to buy the flashcards. They prefer it to be an optional charge rather than costing it into the course fees. Where can you find people doing business like this right ?
the recipe is not perfect yet lah. can only show face once certified PASSED. haha..
Eve Leo,
ya lor, she kena mozzies attack last friday. had more than 10 mozzie bites on her... so poor thing.
The class is $320 for 10 lessons. 1 hour each time. One-time regn fee is $40. Materials fee : $10 per term.
They are supposed to incr the fees but have been "resisting" their head office request. Reason for price hike : additional flashcards will be provided for parents to bring home.
However, they find that not all parents would have time to teach at home or would even want to buy the flashcards. They prefer it to be an optional charge rather than costing it into the course fees. Where can you find people doing business like this right ?